Nevrijeme pogodilo Sloveniju, šteta milionska

Gradonačelnik Opštine Žetale Matjaž Kopše kaže da je usljed nevremena noćas aktivirano oko 50 klizišta, a prema prvim podacima oštećena su dva državna i jedan opštinski most, kao i dijelovi putne infrastrukture.

Kopše kaže i da su poplavljeni i neki stambeni i poslovni objekti.

– Nadležne službe, civilna zaštita, vatrogasne jedinice, radnici na održavanju puteva i opštinska uprava, već su na terenu i sprovode prve hitne mjere kako bi se osigurala bezbjednost ljudi i obnovile saobraćajne veze – rekao je Kopše, prenosi agencija STA.

Opština je pozvala građane na oprez, posebno u područjima klizišta, oštećenih puteva i vodotokova, kao i da se pridržavaju svih odluka o zatvaranju puteva i uputstava nadležnih službi.

Građani su zamoljeni da prije početka procjene nanijete štete od nevremena, najprije fotografišu oštećene objekte, zemljišta i drugu oštećenu imovinu.

– U ovom trenutku, naš prioritet je da osiguramo bezbjednost ljudi, sagledamo situaciju na terenu i stvorimo uslove za što brži oporavak od posledica nevremena – rekao je Kopše.

Prema riječima gradonačelnika, nevrijeme sa padavinama najviše je pogodilo ovu opštinu, gdje je u kratkom vremenskom periodu palo čak 117 litara kiše po kvadratnom metru.

Oštećen je i sportski teren kod osnovne škole, gdje je prošle godine postavljena sintetička podloga.

– Šteta je vjerovatno u milionima evra i opština neće moći sama da je sanira – rekao je Kopše.

Velika šteta je pričinjena i privatnim objektima, a prema do sada prikupljenim informacijama, navodi se da je kuća u Čermožima ugrožena zbog klizišta, prenosi Telegraf.

Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.

Leave a Comment