Naime, mladić se borio s teškom bolešću, a Enes je otvorio dušu i prisjetio se nemile situacije.
U bolnici u Sarajevu prije tri godine prestalo je da kuca jedno mlado srce, a prema pisanju bosanskih medija, u Arminovom organizmu se pojavila bakterija koja je dovela do ozbiljnih zdravstvenih problema.
Iako ne govori tako često o ovom gubitku, Enes Begović je sada iskreno istakao da to što je doživio, ne može da se mjeri ni sa čim.
– Ovo što sam ja doživio je nešto što se ne može ni sa čim izmjeriti, ta bol je…Ne bih o tome da pričam, ali ono što me je podstaklo da se dalje borim, je moja familijia. Imam unučad, suprugu, kćerku, imam prijatelje kojima sam se obavezao da neću nikoga napustiti i ostaviti – rekao je on u emisiji “Premijera Vikend Specijal”.
“Život da stane ne smije”
Tokom razgovora, otkrio je kako se osjeća istakavši čime se vodi kroz život.
– Pa dobro sam, nastojim da budem dobro…Sinan Sakić je rekao “Život da stane ne smije”, uvijek se time vodim i uvijek treba naći rješenje za sve, za bol, tugu, radost i žalost. Mi smo ovdje u prolazu, moramo da shvatimo da je jedan učenjak veliki rekao: “Ljudi nemojte se zavaravati, ovo vam je dato na upotrebu” – kaže Begović.
Prvo pojavljivanje nakon gubitka uslijedilo poslije 15 mjeseci
Nakon 15 mjeseci od tragedije, dogodilo se prvo pojavljivanje pjevača i to na velikoj bini. Sada se prisjetio kako je to izgledalo.
– Ja sam nakon 15 mjeseci prvog puta zapjevao u gradu pored Sarajeva, koji ima 20.000 stanovnika, na koncer Ja sam na taj koncert doveo preko 35.000 ljudi, prva moja tura je izgleda pola plakanje, pola pjevanje. Međutim, ta publika, hvala im na svemu, ja ne štedim, ja kada pjevam poklanjam im i srce i dušu. Ljudi su to prepoznali, pa su pjevali horski sa mnom da bi meni pomogli…Bilo je jako emotivno, evo neću više o tome, nemojte molim vas, ne mogu… – rekao je Enes, a potom se osvrnuo na suprugu Azeminu.
Ističe da mu je najveća odgovornost da pomogne supruzi.
– To mi je najveća odgovornost, da supruzi pomognem, ona je majka, ona ne radi posao koji ja radim. Kontakt sa vama, kontakt s ljudima…Ja u većini slučajeva pjevam i plačem, inače sam jako osjećajan i neko ko je emotivac veliki. Ja pokušavam da na taj način relaksiram i nju, međutim, ne možemo, mi smo zajedno i zajedno ćemo da bolujemo – objašnjava pjevač, prenosi Kurir.
Bonus video:
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.