On je pred sudom svjedočio punih 5 sati, a ovaj put je stao u odbranu svoje majke koja se tereti za zanemarivanje djeteta.
Do govornice u sudnici je doveden u pratnji zaposlenika Centra za socijalni rad, a sudija ga je obavijestila da u ovom postupku ima status žrtve jer su njegovi roditelji optuženi da su ga zanemarivali te da ima pravo odbiti svjedočenje. Međutim, izjavio je: “Svjedočiću”.
On je ostao je pri svjedočenju koje je dao prošlog puta, ali sada su odgovori išli više u prilog njegovim roditeljima, tačnije odgovore je prilagodio tako da idu u odbranu roditelja.
Konkretno, izjavio je da zahtjevi njegove majke Miljane Kecmanović, nisu uticali na njegovu odluku da počini masakr 3. maja, i da je to shvatio tek sada jer je sazrio.
Nakon davanja iskaza vraćen je u bolnicu u kojoj je smješten nakon masakra koji je počinio u školi, navodi Informer”
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.