Crno-bijeli su bili bolji od Monaka četvrti put u sedmom okršaju od povratka u elitu, a na kraju susreta na semaforu je stajao rezultat, ali je malo falilo da pukne bruka u Areni, pošto je u posljednjem kvartalu ispušteno dvadeset razlike 78:76.
U uvodu okršaja, Partizan je konačno imao slobodnu nedjelju u ABA ligi, tako da je Željko Obradović imao dva dana za treninge sa ekipom. To se i odrazilo na sam meč, iako je igračima bilo potrebno neko vreme da ustale igru.
Furiozno su igrači domaćeg tima ušli u ovu utakmicu i već na samom početku poveli 15:4. Delovalo je u tim momentima da bi Žocov tim lako mogao do mirnog meča, ali potvrdili smo već na dva minuta do kraja prve deonice da toga retko kada ima u elitnom takmičenju.
Na samom početku meča u briljantnom ritmu bili su Dvejn Vašington i Aleksej Pokuševski, koji su ubacili 11 i četiri poena i tako donijeli početnu razliku crno-bijelima, ali su trojka Alfe Dijaloa i izgubljena lopta Dvejna i polaganje istog igrača presjekli ritam srpskog sastava.
Dijalo je do kraja kvartala imao devet poena, a Monako vodio 20:19, prije jako sporog početka druge dionice, na obje strane. Napadački smo gledali najgori dio utakmice, svega petnaestak poena vidjeli smo do tri minuta do pauze, kada je Monako imao 29:28.
Do pauze je najvažniji potez bila nova trojka Vašingtona za 31:29, koja je pokrenula Partizan, koji je nekako uspio da izvuče četiri poena viška na odmoru – 36:32.
U trećem kvartalu se naziralo šta nas očekuje u posljednjem, pošto se opet probudio Pokuševski, koji je na skoku bio izuzetan, a Sterling Braun dvojkom i trojkom odlijepio tim na 45:37. Kada je novom trojkom donio i 51:41, cijela Arena je eksplodirala.
Vašington je sa dva dodatna hica van linije 6.75 metara, odveo Partizan i na 59:43, a treći kvartal završen je rezultatom 64:49 za domaćina.
Djelovalo je da sve funkcioniše perfektno, na tri minuta unutar četvrte dionice Partizan je stekao 74:54, a onda je uslijedilo neviđeno pomračenje, koje je zabrinulo navijače. Ovo je bilo zaista nevjerovatno šta smo mi gledali, serijom 22:0 Monako je poveo.
Razlika je na četiri minuta do kraja spala na osam, Tarpi je to trojkom poslije spustio na nula, a Hejs penalima donio preokret 76:74.
Pokuševski polaganjem i Fernando sa penala su vratili 78:76 crno-bijelima, a u posljednjem minutu nije bilo koševa. Majk Džejms je promašio šut za pobjedu, prethodno i Nedović trojku kojom je mogao da donese preokret.
Vašington je meč završio sa 22 poena, 17 je dodao Pokuševski, dok su po 10 imali Braun i Kalates, a na drugoj strani je 17 ubacio Nikola Mirotić, po 13 Alfia Dijalo i Majk Džejms.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.



